Aktualności

Finały turnieju DEICHMANN

• autor: mmajeran, 2015-07-05 12:05

Relacja z turnieju Deichmann w którym rywalizowali nasi młodzi piłkarze.

W sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca na pięknych obiektach Górnika Wałbrzych odbyły się finały mini mistrzostw świata organizowane przez firmę DEICHMANN. W kategoriach u-9 i u-11 region nowosądecki reprezentowały dwie drużyny chłopców – Dunajec Nowy Sącz w barwach Nigerii, oraz HARNASIE Tymbark w barwach Paragwaju. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z Tymbarku i okolic zajmując ostatecznie 8 miejsce w gronie 32 zespołów  z całej Polski. Fazę grupową Harnasie pokonały bez straty punktu wygrywając z Unią Warszawa 3:1, Pcimianką 3:2 i Olimpią Grudziądz 5:0. W 1/16 drużyna z Tymbarku pokonała gospodarzy turnieju – Wałbrzych 5:2. W drugim dniu turnieju los chciał, że Harnasie spotkały się w ćwierćfinale z drużyną „zza miedzy” – Dunajcem Nowy Sącz. Po remisie 2:2 nastąpiła dogrywka i seria rzutów karnych w której tym razem lepsi okazali się sądeczanie, wygrywając 2:1. Nieco podłamani Harnasie w meczach i miejsca 5 – 8 ulegli drużynom Stali Rzeszów i Śląska Wrocław zajmując 8 miejsce w turnieju.
Należy dodać, iż dwa lata temu nasza drużyna występująca w kategorii u-9 na finałach Deichmanna 2013 zajęła 13 miejsce. Zatem z roku na rok grają coraz lepiej.